Rodzinne centrum terapii Habitus w Kołobrzegu

Centrum Terapii Habitus powstało z myślą o całych rodzinach. Jesteśmy małżeństwem fizjoterapeutów, kochającym swój zawód, ale w odmiennych kierunkach.

Masaż

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to jedna z najpopularniejszych form masażu. Jest to forma masażu, która podnosi temperaturę ciała, jest spokojna, ale siła nacisku jest odpowiednio dostosowana do potrzeb pacjenta. Jest on skierowany do osób z dolegliwościami bólowymi w obrębie całego ciała, bólami napięciowymi, bólami spowodowanymi nadmiernym stresem.

Masaże Kołobrzeg
Fizjoterapia Kołobrzeg

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu uciskowego wykonywanego w celu pobudzenia krążenia chłonki (inaczej limfy). Jest to jedna z bardziej delikatnych form masażu. Ten typ masażu wykonuje się przede wszystkim w stanach pooperacyjnych, u kobiet po mastektomii, u osób z obrzękami limfatycznymi.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich to forma masażu podczas której używany jest większy nacisk na powierzchnię ciała niż w masażu klasycznym. Jest to typ masażu podczas którego terapeuta masuje znacznie głębiej niż podczas innych typów masażu. Zazwyczaj wykonuję się go powierzchnią dłoni, ale używa się również przedramion czy czasami powierzchni łokci.

Masaże w Kołobrzegu